سنک, وبلاگ

سنگ ماه تیر – سنگ­ های متولدین تیر

سنگ ماه تیر

بعد از بررسی سنگ‌های ماه تولد برای متولدین هر ماه، تصمیم به نگارش مقاله سنگ ماه تیر گرفتیم. بدین صورت آشنایی بیشتری با سنگ‌ها و خواص آن ایجاد خواهد شد. اصلی ترین سنگ ماه تولد تیر یاقوت سرخ و سنگ‌­های فرعی متولدین تیر ماه زمرد، مروارید و مون استون یا همان سنگ ماه هستند. اگر افراد تیرماهی تمایل داشته باشند از قدرت­‌های کیهانی ستاره نجومی ماه بهره‌­مند باشند به این سنگ­‌های ماه تولد نیاز دارند.

یاقوت سرخ سنگ ماه تولد تیر

یاقوت نمونه‌ای از کرندوم می‌­باشد، کروندوم خالص رنگی ندارد که در این صورت یاقوت سفید را ایجاد می‌­کند. بنابراین در اثر ناخالصی­‌های شیمیایی، رنگ ایجاد می‌­شود. رنگ سرخ یاقوت نتیجه مقدار پایینی از کروم است. کشور برمه منطقه‌­ای به نام ماگوک دارد که بهترین نمونه سنگ یاقوت سرخ در آن یافت شده است. این سنگ را در سنگ‌­های رودخانه‌­ای هم می­‌توان به دست آورد.

زمرد سنگ متولدین تیر

بر اساس افسانه هند، نام زمرد در آغاز از سانسکریت به عنوان “marakata” ترجمه شد، معنای آن ” چیزهای سبز رشد کننده است”. ما باور داریم اسمی که می‌­دانیم از کلمه‌­ای پارسی زمرباستان می‌­باشد که برگرداندن آن به زبان لاتین smaragdus است و در طول زمان سرانجام به نام زمرد تغییر پیدا کرد. تاریخ ثابت کرده که زمرد در 4000 سال قبل از میلاد کشف شده و می‌توان آن را از فروشگاه‌­های بابل خریداری کرد.

سنگ ماه یا مون استون برای تیر

این سنگ از نمونه‌­های اورتوکلازشیری رنگ و یک فلد سپار قلیایی می‌­باشد. شکل آن با درخشندگی رنگ سفید یا آبی مانند درخشش قمر ماه است، بنابراین اسم آن سنگ ماه یا مون استون می‌­باشد. منبع سنگ ماه‌­هایی که به تابندگی ضعیف آبی رنگ پریده و در روی زمین نسبتا واضح می‌­باشند کشور سریلانکا می‌­باشد. اگرچه چند نمونه از کشور هند، به صورت ابرهایی از نور و سایه در خیلی از رنگ‌­های دیگر مثل سبز، نارنجی، قهوه‌­ای نزدیک به سبز و یا ساده قهوه­‌ای یافت شده است.

بقیه سنگ‌های ماه را نیز در آپدیت‌های بعدی به این مقاله اضافه خواهیم کرد.

2 نظر در “سنگ ماه تیر – سنگ­ های متولدین تیر

  1. film modu گفت:

    Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this post and the rest of the website is extremely good. Donni Griffith Hertberg

    1. سعید عشقی گفت:

      hi , tanx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *